Zriadenie digitálneho Národného pavilónu SR na najväčšej e-commerce platforme v ČĽR - Jing Dong (JD)

ZU v Pekingu v najbližších týždňoch realizuje zásadný projekt na podporu exportu výrobkov SK proveniencie do Číny (CN) – zriadenie digitálneho Národného pavilónu Slovenskej republiky na najväčšej e-commerce platforme v Číne (JD – jingdong). Vytvorenie pavilónu nadväzuje na realizované kontakty veľvyslanca s predstaviteľmi JD.

Pavilón bude mať dva segmenty: (1) potraviny, nápoje a iné komodity (2) cestovný ruch a turizmus.

Spoločnosť JD (jing dong) je najväčší čínsky online predajca a najväčší maloobchodný predajca celkovo. Je na 25. mieste v rebríčku Fortune Global 500. Má najväčšiu logistickú sieť na svete, 1500 skladov o rozlohe 31 miliónov štvorcových metrov. Má 580 miliónov aktívnych zákazníkov v Číne.

Cezhraničná platforma JD Worldwide umožňuje značkám z celého sveta preniknúť na rýchlo rastúci čínsky trh elektronického obchodu a predávať priamo čínskym spotrebiteľom s doručením až k dverám. Viaceré krajiny sveta majú na JD zriadené národné pavilóny, krajina môže mať len 1 oficiálny národný pavilón.

Produkty musia spĺňať kritéria vysokej kvality a požiadavky Generálnej administratívy colnej správy CN pre vstup komodít na čínsky trh. Výrobcovia musia vlastniť certifikát o registrácii obchodnej značky v krajine pôvodu a mať zaregistrovanú obchodnú značku aj v CN.

Slávnostné zahájenie otvorenia digitálneho Národného pavilónu Slovenskej republiky na e-commerce platforme JD sa uskutoční zo strany veľvyslanca a ED dňa 5. decembra 2023 v Pekingu, v priestoroch ZU SR určených na spoločenské a prezentačné podujatia. Medzi pozvanými hosťami budú viceprezident JD, zástupcovia Ministerstva hospodárstva CN, MZV CN, Ministerstva poľnohospodárstva CN, Generálnej administratívy colnej správy CN, obchodných komôr v CN, siete hotelov, dovozcovia, distribútori, influenceri, zástupcovia slovenských výrobcov, exportérov a ich partneri v CN, domáce médiá (vrátane CCTV).

Súčasťou odborného prezentačno-kooperačného podujatia bude okrem slávnostných príhovorov, B2B stretnutí, prezentácií cestovného ruchu a vybraných produktov na mieste, aj živé vysielanie spoločnosti JD a influencerov (live streaming), zamerané na priamu podporou online predaja slovenských produktov.

Predaj slovenských komodít prostredníctvom Národného pavilónu SR na JD začne reálne koncom októbra, aby sa mohli produkty už predávať počas najväčšieho nákupného festivalu (11/11 Single Day).

ZÚ začiatkom augusta 2023 oslovil s ponukou na spoluprácu priamo vyše 50 slovenských výrobcov, vrátane 17 výrobcov mlieka a mliečnych produktov. Do prvej fázy projektu boli zaradené firmy, ktoré zareagovali na uvedenú ponuku a vedeli poskytnúť komoditu, vzorky, textové a video materiály v ČJ a majú zaregistrovanú obchodnú značku v CN (Chocolate Lyra, Maxsport, Rona, Chateu Modra, St. Nicolaus). Pripravuje sa zaradenie Tokaj Macík, TatraTea Karloff, Matyšák a iné.

Dovoľujeme si požiadať zväzy, komory a inštitúcie o rozšírenie informácie o možnosti spolupráce. V prípade záujmu o zapojenie sa do projektu alebo iných relevantných impulzov prosím kontaktujte ekonomickú diplomatku ZÚ Peking M. Mihálovú Šteliarovú (e-mail martina.mihalova@mzv.sk tel.: +86 137 0135 9243).

JUDr. Peter LIZÁK, veľvyslanec

 

Príloha: oznam na zverejnenie ponuky na spoluprácu 


Na stiahnutie

  oznam-zu-peking-jd.pdf

SHARE